Басейн без коронавірусу COVID-19

У нинішній час невизначеності та страху, пов’язаним з епідемією коронавірусу, в усьому інфопросторі нас просто «закидали» міркуваннями різних рівнів на тему

  • «..а скільки ж має бути хлору в басейні, щоб вберегтися від коронавірусу?
  • .. а який найкращий спосіб уберегти мій басейн від вірусу?
  • .. і чи повинен я робити щось інше для басейну порівняно з тим, що я робив раніше?»

 

Давайте розглянемо потенційні ризики та кроки, необхідні для того, щоб зробити басейн безпечним місцем для купання.

 

Почнемо з того, що не існує жодного випадку, коли коронавірус було б виявлено в питній воді. Це означає, що звичайні методи очищення води на водоканалах, які обов’язково включають фільтрацію та дезінфекцію, є достатніми для того, щоб знищити, або видалити збудників COVID-19.

 

Щодо басейнів, у тому числі громадських, то на даний час доказів поширення коронавірусів через їх воду теж не існує. Вірус дуже легко інактивується в басейнах, якщо вони підтримуються у належному санітарному стані та надійно дезінфікуються. Належний санітарний стан – це основна умова, яка визначає, наскільки швидко будуть знищені всі хвороботворні мікроорганізми. Швидкість їх інактивації в найбільшій мірі залежить від ОВП (окислювально-відновного потенціалу). А цей показник навіть при досить високих концентраціях хлору може бути непристойно низьким, бо залежить від цілої купи факторів: температури, рівня рН, електропровідності тощо, але найсильніше на нього впливає концентрація органічних забруднень.

 

Отже, наголошуємо – саме значення ОВП є визначальним для інактивації вірусів, а не просто концентрація хлору. Тому дуже важливим фактором для басейнів стає (та, по великому рахунку, так було завжди) організація водопідготовки, а саме: забезпечення правильно організованої, якісної циркуляції та фільтрації води, її хімічна та фізична обробка. Якщо все це буде належним чином виконано, тоді достатньо концентрації хлору, яку прийнято підтримувати для басейнів в Україні – 0,5-0,7 мг/дм3, щоб COVID-19 не мав жодних шансів.

 

Володимир Олексійович Хомов
ПРЕЗИДЕНТ АСОЦІАЦІЇ БАСЕЙНІВ І СПА УКРАЇНИ

 

Оставьте свой отзыв

Войдите в свой аккаунт Войти

Войти с помощью: