Затвердженний і набув чинності стандарт СОУ ГО «АБіСУ» 36.0-23721802-001:2020 «Плавальні і купальні басейни всіх типів і призначення. Підготовка води. Загальні вимоги».


Проведення дозвілля в басейні, купання в ньому чи заняття спортом є послугою, яка надається громадянам безпосереднім власником (оператором) такого басейну або комплексу. Відповідно, на процес надання послуг розповсюджується вимоги Закону України «Про захист прав споживачів», а у споживачів таких послуг виникають права по відношенню до якості та безпечності послуги, що надається.

Згідно з розпорядженням КМУ від 20.01.2016 р №94-р, з 1 січня 2017 року втратили чинність всі акти санітарного законодавства видані державними органами Української РСР та СРСР, у тому числі норми, правила, санітарні регламенти, тощо, які стосувалися басейнів. В умовах відсутності санітарних правил, що стосуються обробки води в басейнах нема змоги орієнтуватися у питаннях якості та безпеки води в громадських басейнах, а також технологій водопідготовки, які у них використовуються.

Громадською організацією «Асоціація Басейнів і СПА України» спільно з НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та відділом стандартизації ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» було розроблено стандарт 
СОУ ГО «АБіСУ»  36.0-23721802-001:2020
«Плавальні і купальні басейни всіх типів і призначення. Підготовка води. Загальні вимоги»,
який затвердженний і набув чинності 24 грудня 2020 року.

Стандарт має метою реалізацію єдиної конструктивної та технологічної політики організаціями та фахівцями, які виконують проектування, будівництво та експлуатацію басейнів, підвищення рівня їх відповідальності за якість води в басейнах перед споживачами, створення умов беззаперечної безпеки для життя і здоров’я людей при наданні послуг плавальними і купальними басейнами всіх типів і призначення. Він установлює вимоги до організації та виконання сукупності технологічних процесів, що включають в себе етапи очищення, дезінфекції і кондиціонування води для басейну з метою досягнення відповідності її якості санітарно-гігієнічним і споживчим якостям. Цей стандарт покликаний допомогти організаціям, які проектують, будують і експлуатують басейни будь-якого типу і призначення в правильному підборі технологій, обладнання та матеріалів для водопідготовки.

Для отримання стандарту заповніть форму:

 

Оставьте свой отзыв

Войдите в свой аккаунт Войти

Войти с помощью: