Про консервацію басейнів

На зимній період басейни потребують консервації. Це стосується всіх зовнішніх басейнів, які не будуть експлуатуватись в холодну пору року.

Основними завданнями по консервації басейнів є:

  1. Збереження трубопроводів та обладнання басейну в робочому стані.
  2. Зменшення тиску ґрунту на чашу басейна внаслідок впливу низьких температур та уникнення механічних пошкоджень.
  3. Збереження якості і чистоти води на тривалий період без обробки хімпрепаратами до моменту запуску басейна в експлуатацію.

 

Як проводиться консервація:

Перший етап – підготовка води на зиму.
Потрібно відчистити стіни та дно басейну від забруднень. Рекомендовано зробити ретельну зворотню промивку фільтра (5-6 хвилин). Потім потрібно виконати пряму промивку фільтра на 20-30 секунд, і в режимі фільтрації внести у воду басейну консервант згідно рекомендацій виробника, щоб зберегти воду басейну чистою на період до моменту весняного запуску басейна в експлуатацію (наприклад, препарат «Winterline» слід додавати у воду з розрахунку 0,5 л на кожні 10 м3 води в басейні).

 

Другий етап – підготовка басейну.
Встановити рівень води басейну нижче випускних форсунок. Демонтувати обладнання в технічному приміщені та всередині басейну згідно рекомендацій виробників. Повністю видалити воду з трубопроводів для запобігання можливих ушкоджень.

 

Третій етап – розміщення аксесуарів для консервації басейна.
Потрібно заглушити форсуночні отвори та розмістити зимові глушки в скімерах; при наявності світильників, інших закладних елементів, потрібно забезпечити їх цілісність, вставивши в всередину компенсаційний матеріал. Для компенсації механічного впливу льоду на стінки басейну потрібно розмістити в воді зимові поплавки. Рекомендовано розміщати зимові поплавки по діагоналі басейну.

Після того, як виконані роботи по демонтажу обладнання та розміщення аксесуарів для консервації, рекомендовано накрити басейн захисним покриттям.

 

Результатом неякісно проведених дій по консервації може бути вихід з ладу обладнання басейну, а у гіршому випадку ще й пошкодження чаші басейну.

 

Была ли информация для вас полезной?

Статьи по теме

Оставьте свой отзыв

Войдите в свой аккаунт Войти

Войти с помощью: